''Ayağım uyuştu'' diye yakındı!

29 Ekim 2013 Salı 23:26

CUMHURİYET’in 90’ıncı yılı kutlamaları kapsamında Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen 29 Ekim Resepsiyonuna ev sahipliği yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunisa Gül, konuklara yakın ilgi gösterdi.

''Ayağım uyuştu'' diye yakındı!
1. -->
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İstanbul’daki Marmaray açılışına katılması sebebiyle yarım saat gecikmeli başlayan resepsiyona 1600 davetli katıldı. Gül çiftinin davetlilerle tokalaşarak karşılaması bir saate yakın sürdü. Cumhurbaşkanı Gül, Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanı Osman Cangal’a, karşılama merasiminin ardından "Ayağım uyuştu" diye yakındı, ardından konuklarının yanına giderken yürümekte güçlük çektiği görüldü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, kuvvet komutanları, Bakanlar, milletvekilleri, büyükelçiler, milli sporcular, sanat ve iş dünyasından davetliler resepsiyonda hazır bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, genel başkan olduğundan beri ilk kez 29 Ekim Resepsiyonu’na katıldı.

Hayrunisa Gül’ün, bir görevlinin yardımıyla gelen Semra Özal ile uzun uzun sohbet ettiği görüldü. Gül, Semra Özal’ı öperek karşıladı. Kısa süreli sohbet ettiler. Engelli sporcular ise özel sporcular diye anons edildi.

Resepsiyona katılım gösteren bir engelli sporcunun uzttığı mektubu bizzat alan Cumhurbaşkanı Gül, cebine koydu. Bir diğer engelli sporcu ise Hayrunisa Gül’ün elini öptü.

İsrail Büyükelçisi resepsiyona katılmazken, Mısır Geçici mahlukat güzarı, Irak ve İran Büyükelçileri katıldı.

Mehmet Ali Yalçındağ ve Arzuhan Doğan Yalçındağ çifti ile Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı çifti katılımcılar arasındaydı. 

Yorum Gönder